اینستاگرام آپارات یوتیوب

راهنمای کامل تمیز کردن سرویس بهداشتی

یکشنبه, 3 مرداد 1400

1156 نفر 0 نظر
راهنمای کامل تمیز کردن سرویس بهداشتی
تمیز کردن سرویس بهداشتی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار است. نظافت سرویس بهداشتی، جرم‌گیری سرویس بهداشتی و تمیز کردن آن از جاهای دیگر منزل سخت‌تر است. نکته مهمی که در هنگام تمیز کردن سرویس بهداشتی باید در نظر گرفته شود این است که این مسئله امری تکرار شدنی است و شما نباید از نظافت دستشویی خود غافل شوید و مدت زیادی از تمیز کردن سرویس بهداشتی شما بگذرد زیرا باکتری‌های که در کاسه توالت شما قرار دارند می‌تواند روی سطوح شما قرار بگیرید. در نظافت دستشویی یا جرم‌گیری سرویس بهداشتی و برای از بین بردن جرم کاسه توالت و برق انداختن سنگ توالت شاید شما هم همچون افراد دیگر فکر کنید استفاده از مواد شوینده صنعتی می‌تواند بسیار کارسازتر از مواد طبیعی باشد اما باید بگویم همیشه این‌گونه نیست خیلی از مواد طبیعی دارای اسیدهای بسیار خوبی هستند که می‌توانید با بهره‌گیری از آن‌ها به‌خوبی برای از بین بردن جرم کاسه توالت خود استفاده کنید. در این مقاله تصمیم داریم که به شما عزیزان یاد بدهیم چگونه از مواد طبیعی برای نظافت توالت استفاده کنید ؟ همچنین در این مقاله قصد داریم به مطرح‌ترین سؤالات شما در موارد زیر پاسخ دهیم. بعد از خواندن این مقاله متوجه می‌شوید تمیز کردن سرویس بهداشتی خیلی هم سخت نیست!
  • شستن سرویس بهداشتی با نوشابه چگونه انجام می‌شود؟
  • جرم‌گیری سرویس بهداشتی چگونه به بهترین شکل صورت می‌گیرد؟
  • چگونگی برق انداختن سنگ توالت ؟
  • روش از بین بردن جرم کاسه توالت ؟

نظافت دستشویی یا جرم‌گیری سرویس بهداشتی

شستن سرویس بهداشتی با نوشابه چگونه انجام می‌شود؟

شاید تابه‌حال شنیده باشید که یکی از راه‌های نظافت دستشویی استفاده از نوشابه سیاه است برای اینکه به معجزه باورنکردنی شستن سرویس بهداشتی با نوشابه و جرم‌گیری سرویس بهداشتی با نوشابه پی ببرید تنها کافی است که نوشابه را در کاسه توالت ایرانی یا توالت فرنگی خود بریزید و سپس با استفاده از فرچه آن را به سمت لکه‌ها موردنظر هدایت کنید شستن سرویس بهداشتی با نوشابه یک پیشنهاد عالی است زیرا به دلیل اسیدکربنیک و فسفریک ملایم موجود در آن به‌عنوان پاک‌کننده عمل می‌کند. برای تمیز کردن سرویس بهداشتی اگر بخواهید لکه‌های شما به‌خوبی از بین برود بهتر است که نوشابه را شب در کاسه توالت خود بریزید سپس صبح بشوید. اگرچه نوشابه می‌تواند بسیاری از لکه‌ها را از بین ببرد، اما همیشه بهترین ماده تمیزکننده برای کار نیست. برای لکه‌های بسیار دشوار، ممکن است بخواهید آن را با سایر محلول‌های تمیز کردن مرتبط کنید. در اینجا برخی دیگر از روش‌های تمیز کردن وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید!
 

 

برش لیمو و ترکیب نمک برای تمیز کردن سرویس بهداشتی

یکی از مواردی که در نظافت سرویس بهداشتی مهم است تمیز کردن و برق انداختن شیرآلات است. مخصوصاً شیرآلاتی که براثر لکه‌های آب کدر شده است ممکن است شمارا کمی در نظافت سرویس بهداشتی و جرم‌گیری سرویس بهداشتی دچار مشکل کند ما در اینجا با یک ترفند ساده به شما می‌آموزیم که به‌راحتی از شر لکه‌های شیرآلات مخصوصاً شیرآلات طلایی و شیرآلات سفید خلاص شوید پس با نصف لیمو بریده‌شده و ترکیب نمک شیرآلات خود را مالش دهید و سپس آبکشی کنید. اسید موجود در لیموترش و نمک به‌خوبی می‌تواند در جرم‌گیری شیرالات شما را جرم‌گیری کند و درنهایت باعث سهولت تمیز کردن سرویس بهداشتی شما شود.
 
برش لیمو و ترکیب نمک برای تمیز کردن سرویس بهداشتی

 

جرم‌گیری سرویس بهداشتی با سرکه و الکل

در نظافت سرویس بهداشتی شما می‌توانید از روش‌های زیادی برای جرم‌گیری سرویس بهداشتی استفاده کنید! یکی از روش‌های جرم‌گیری سرویس بهداشتی و برق انداختن سنگ توالت استفاده از ترکیب محلول الکل و سرکه است برای اینکه از این محلول استفاده کنید ابتدا نصف پیمانه الکل و نصف پیمانه آب را ترکیب کنید و در آخر یک‌چهارم پیمانه به آن آب اضافه کنید حالا این محلول به‌جاهای که آلودگی است بریزید و به مدت 15 دقیقه صبر کنید سپس با فرچه بشورید حالا متوجه می‌شوید که برق انداختن سنگ توالت یا برق انداختن کاسه توالت فرنگی با این روش بسیار ساده و اثربخش است.
 
جرم‌گیری سرویس بهداشتی با سرکه و الکل
 

نظافت سرویس بهداشتی با محلول‌های سفیدکننده 

اگر شما هم به دنبال راحل ساده برای تمیز کردن بین شیارهای سرامیک سرویس بهداشتی یا تمیز کردن کاشی‌ و سرامیک های سرویس بهداشتی خود هستید می‌توانید از سفیدکننده‌های که امروز با برندها و ویژگی‌ها مختلفی در بازار موجود هستند استفاده کنید برای نظافت سرویس بهداشتی ابتدا محلول سفیدکننده را، بین شیارهای سرامیک یا کاشی‌ها ریخته سپس با استفاده از مسواک قدیمی یا فرچه بین شیارها را می‌کشیم برای چند لحظه‌ای صبر می‌کنید مطابق با دستورالعمل که روی سفیدکننده شما نوشته‌شده است تا به‌خوبی اثر کند سپس با آب شیارها را بشوید حالا متوجه اثربخشی آن خواهید شد.
 
نظافت سرویس بهداشتی با محلول‌های سفیدکننده

 

روش‌های از بین بردن جرم کاسه توالت

یکی از مکان‌های که در سرویس بهداشتی مملو از باکتری است کاسه توالت است نشانه این باکتری‌ها می‌تواند لکه‌های زرد و قهوه‌ای که در کاسه توالت هست و برای از بین بردن جرم کاسه توالت همیشه سفیدکننده‌های صنعتی جواب نمی‌دهد برای همین با ما همراه باشید تا تنها با چند ترفند ساده بتوانید از شر این باکتری‌ها راحت شوید.
 
روش‌های از بین بردن جرم کاسه توالت
 

جرم‌گیری سرویس بهداشتی با جوش‌شیرین و سرکه سفید

یکی از محلول‌های طبیعی و پاک‌کننده برای از بین بردن جرم کاسه توالت ترکیب سرکه و جوش‌شیرین است این ترکیب برای از بین بردن جرم کاسه توالت و برق انداختن سنگ توالت بسیار مناسب است تنها کافی است 3 قاشق جوش‌شیرین و 2 قاشق سرکه را باهم ترکیب کنید و برای چند لحظه صبر کنید تا جوش به وجود آمده فرود بریزد سپس خمیر کلفتی به دست میاید اکنون شما می‌توانید از ترکیب برای تمیز کردن سرویس بهداشتی خود استفاده کنید تنها کافی است این خمیر را بروی فرچه قرار دهید و قسمتی را که می‌خواهید تمیز کنید بمالید و برای 15 دقیقه صبر کنید تا نتیجه آن را مشاهده کنید این روش برای از بین بردن جرم کاسه توالت و همچنین برق انداختن سنگ توالت بسیار مؤثر است و در تمیز کردن سرویس بهداشتی شما نقش مؤثری دارد.
 
جرم‌گیری سرویس بهداشتی با جوش‌شیرین و سرکه سفید
 

تمیز کردن سرویس بهداشتی با ترکیب محلول سرکه سیب و لیموترش

سرکه سیب به دلیل برخورداری از اسید ارگانیک به‌عنوان یک محلول ضدعفونی‌کننده یاد می‌شوید اما ترکیب این محلول با اسید لیموترش می‌تواند یک نتیجه فوق‌العاده‌ای به ارمغان بیاورد برای همین اگر به دنبال یک روش برای نظافت سرویس بهداشتی خود هستید این محلول بی‌نظیر است پس این دو محلول را به نسبت‌های مساوی ترکیب کنید و با یک برس به قسمت‌های مدنظر خود هدایت کنید و به مدت 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا نتیجه بی‌نظیر آن را به‌خوبی متوجه شوید. این روش برای از بین بردن جرم کاسه توالت و همچنین برق انداختن سنگ توالت و تمیز کردن شیرآلات دستشویی و نظافت توالت بسیار مؤثر است و به‌طورکلی می‌تواند در تمیز کردن سرویس بهداشتی شما نقش مؤثری داشته باشد.
 
 
تمیز کردن سرویس بهداشتی با ترکیب محلول سرکه سیب و لیموترش
 
شاید شما هم مثل بیشتر خانم‌ها فکر کنید بهترین برای داشتن سنگ توالت براق استفاده از سفیدکننده‌های صنعتی نظیر جوهر نمک، وایتکس و غیره است درست است که این سفیدکننده‌ها به دلیل برخورداری از اسیدهای شیمیایی فوق‌العاده قوی نتیجه خوبی را برای شما به ارمغان میاورد اما اگر در استفاده از این سفیدکننده‌ها نکات ایمنی را رعایت نکنید عوارض جبران‌ناپذیری را برایتان به همراه دارد پس ما در این مقاله به بیان روش‌های طبیعی برای تمیز کردن سرویس بهداشتی پرداخته‌ایم. همچنین شما می‌توانید دیگر مقالات ما را درزمینهٔ تمیز کردن توالت فرنگی و تمیز کردن آینه های حمام یا آینه دستشویی را هم بخوانید!
اشتراک گذاری

نظرات (0)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال دیدگاه شما با موفقیت انجام شد
نام و دیدگاه خود را وارد کنید