اینستاگرام آپارات یوتیوب

بوی بد توالت را چگونه از بین ببریم

یکشنبه, 27 تیر 1400

6061 نفر 0 نظر
بوی بد توالت را چگونه از بین ببریم
از موارد بسیار ناخوشایند بوی نامطبوع سرویس بهداشتی است . زیرا تمام منزل را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. علت بوی بد توالت فرنگی شما می‌تواند از نشت گاز سمی سولفید هیدروژن یا همان گاز فاضلاب به فضای شما باشد این بو گاهی این‌قدر بد است که شما را مجبور می‌کند تا سرویس بهداشتی خود را ترک کنید توالت‌ها مستعد پخش بوی نامطبوع، حتی تند هستند؛ بنابراین برای اینکه از شر این بوی نامطبوع خلاص شوید باید بدانید که مشکل از کجا است و دلیل بوی بد توالت فرنگی چیست؟ برای کمک به شما عزیزان سعی کرده‌ایم تا در این مقاله به بررسی رفع بوی بد توالت فرنگی یا راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت بپردازیم. در اینجا ضمن بررسی دلیل بوی بد توالت فرنگی به سؤالات شایان شما نظیر دلیل بوی بد توالت فرنگی چیست؟ و بوی بد توالت را چگونه از بین ببریم؟ پاسخ داده‌ایم.
 
علت بوی بد توالت فرنگی

 

دلیل بوی بد توالت فرنگی چیست؟

یکی از دلایل و علت بوی بد توالت فرنگی می‌تواند کمبود آب در کاسه توالت فرنگی باشد این حالت زمانی رخ می‌دهد که از توالت فرنگی برای مدت طولانی استفاده نشود به‌عنوان‌ مثال، در سرویس بهداشتی مهمان یا واحد اجاره‌ای توالت فرنگی داشته باشید که کم استفاده شود ازآنجاکه آب در کاسه توالت تمایل به تبخیر دارد این مسئله می‌تواند علت بوی بد توالت فرنگی باشد؛ بنابراین برای رفع بوی بد توالت فرنگی اگر در خانه خود توالت فرنگی‌ای دارید که به‌ندرت استفاده می‌شود و بوی بد می‌دهد، راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت می‌تواند شستشوی آن در چندین بار به‌صورت مرتب باشد.
 
دلیل بوی بد توالت فرنگی

 

باکتری‌های بد بو علت بوی بد توالت فرنگی

اگرچه آب مخزن توالت تمیز و حتی قابل آشامیدن است، به‌خصوص در هوای گرم و مرطوب تابستان باکتری می‌تواند در لوله‌های تغذیه‌کننده توالت رشد کند. این میکروارگانیسم‌های مزاحم بوی تخم‌های پوسیده دارند؛ بنابراین دلیل بوی بد توالت فرنگی شما می‌تواند از رشد این باکتری‌ها هم باشد.
 
باکتری‌های بد بو علت بوی بد توالت فرنگی
 

مسدود شدن تخلیه توالت فرنگی ازجمله دلیل بوی بد توالت فرنگی

گاهی اوقات تخلیه توالت شما کمی مسدود می‌شود این مسئله می‌تواند دلیل بوی بد توالت فرنگی شود. این مشکل به‌تدریج اتفاق می‌افتد و زمانی رخ می‌دهد که تخلیه و دوباره پر کردن توالت شما طول بکشد و سطح آب پایین آید. هنگامی‌که مخزن توالت از آب کمی برخوردار است مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد تا پر شود و گاز فاضلاب بدبو برگردد، این مورد سبب یکی از علت بوی بد توالت فرنگی است.
 
مسدود شدن تخلیه توالت فرنگی ازجمله دلیل بوی بد توالت فرنگی

 

مهر توالت شکسته دلیل بوی بد توالت فرنگی

یکی دیگر از دلیل بوی بد توالت فرنگی می‌تواند شکسته شدن مهر توالت فرنگی شما باشد. در زیر توالت شما یک حلقه آب‌بندی موم وجود دارد. این مهروموم توالت شما را در جای خود نگه‌داشته و از بیرون آمدن گاز فاضلاب با بوی بد جلوگیری می‌کند. بااین‌حال، مهروموم زیر توالت شما می‌تواند به‌مرور سست شود و شروع به نشت گاز فاضلاب با بوی نامطبوع به هوا کند. راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت می‌تواند چک کردن صحت این قسمت باشد.
 

توالت ترک‌خورده علت بوی بد توالت فرنگی

علت بوی بد توالت فرنگی ممکن است ترک در کاسه توالت شما باشد که باعث نشتی در توالت می‌شود. درنتیجه، مقدار آب در کاسه توالت کمتر از حد مجاز است و اجازه می‌دهد از لوله‌های فاضلاب شما گاز بدبو وارد شود.
 

بوی بد توالت را چگونه از بین ببریم ؟

ایجاد اقدامات بهداشتی مناسب برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی از اهمیت بالایی برخوردار است. با بررسی تهویه، تنظیم تنظیمات شستشو، تمیز کردن دیوارها و تمام سطوح در معرض دید، آموزش کاربر و استفاده از سیستم‌های دفع مناسب، همه و همه می‌توانند راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت باشند.
 پس از مقابله با بوهای مداوم، سرمایه‌گذاری در محلول‌های صحیح مراقبت از هوا به خنثی کردن بوی بد و بوی هوشمند هوا در سرتاسر دستشویی کمک می‌کند. این امر به کاربران اطمینان خواهد داد که سرویس بهداشتی تمیز و مراقبت شده است .
 
 
بوی بد توالت را چگونه از بین ببریم
 

شست و شوی توالت فرنگی راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت

توالت فرنگی باید با متدهای صحیح شستشو شود اگر به‌تازگی برای سرویس بهداشتی خود توالت فرنگی خریداری کردید بهتر است با روش‌های صحیح نظافت توالت فرنگی آشنا شوید حتماً در هنگام خرید مواد شوینده برای تمیز کردن توالت فرنگی خود این نکته را به یاد داشته باشید که همه مواد شوینده مناسب برای شستشو نیست.
 

نمک و جوش‌شیرین راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت

برای رفع بوی بد توالت فرنگی خود می‌توانید از ترکیب قوی نمک و جوش‌شیرین استفاده کنید برای پی بردن به قدرت این محلول کافی است یک لیوان جوش‌شیرین و یک لیوان نمک را به همراه مقداری آب جوش داخل توالت فرنگی خود بریزد داخل کاسه توالت فرنگی خود بریزد تا از بوی بد توالت فرنگی خود خلاص شوید.
 

گلوله‌های پنبه‌ راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت

ساده‌ترین راه برای رفع بوی بد توالت فرنگی این است که مقداری پنبه بردارید وان را به گلوله‌های کوچک دربیاورید سپس گلوله‌ها را به اسانس‌های دلخواه خود آغشته کنید و درون یک ظرف زیبا قرار داده و در سرویس بهداشتی خود قرار دهید تا به معجزه گلوله‌های پنبه پی ببرید.
 

آب‌لیمو و سرکه راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت

اگر عجله دارید و می‌خواهید سریع از شر بوی نامطبوع توالت فرنگی خود خلاص شوید استفاده از محلول آب‌لیمو و سرکه است کافی است داخل مخزن اسپری خود ریخته و این محلول را در سرویس بهداشتی خود اسپری کنید به یاد داشته باشید که هرچقدر مقدار سرکه یا آب‌لیمو تفاوتی ندارد بیشتر باشد خاصیت بوگیری بیشتری دارد.
 

دستگاه بخور راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت

اگر به دنبال راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت می‌گردید این روش می‌تواند راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی باشد تنها کافی است گیاهان معطری نظیر دارچین، لیمو، پرتقال، وانیل و غیره را داخل دستگاه بخور قرار دهید و بعد از چند دقیقه می‌بینید فضای شما مملو از بوی خوب می‌شود و یا اگر دستگاه بخور در اختیار ندارید تنها کافی است گیاهان خوشبو خود را در درون ظرف آب خود که روی حرارت قرار داده‌اید بریزید و نتیجه آن را ببینید که چگونه یک فضای کاملاً خوش‌بو را برای خود به ارمغان آورده‌اید و باعث از بین بردن بوی بد توالت فرنگی می‌شود.
 

گل و گیاه راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت

اگر در سرویس بهداشتی خود از فضای کافی برخوردار هستید این پیشنهاد می‌تواند در رفع بوی بد توالت فرنگی به شما کمک کند. تنها کافی است که گیاهان و گل‌های که خوش‌بو هستند را در گلدان‌های زیبایی بکارید و در سرویس بهداشتی خود قرار دهید تا باعث از بین بردن بوی بد توالت فرنگی شوید و همچنین یک دکوراسیون سرویس بهداشتی خود به ارمغان بیاورید.
 
راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت
 

قرص‌های ضدعفونی‌کننده روشی دیگر برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی

یکی دیگر از راهکارهای عالی برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی خود استفاده از قرص‌های ضدعفونی‌کننده است کمک می‌کند از شر بوهای نامطبوع سرویس بهداشتی خود خلاص شوید و همچنین از باکتری‌های که داخل توالت فرنگی شما قرار دارند و موجب بوی بد توالت فرنگی شما شده است راحت شوید اما هنگام استفاده از این قرص‌ها به یاد داشته باشید افراط نکنید زیرا اگر در مصرف این قرص‌ها زیاده‌روی کنید باعث ایجاد لکه‌های در توالت فرنگی شما می‌شود.
 

شمع‌های تزئینی و عودهای خوشبو روشی برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی

استفاده از شمع‌های معطر رفع بوی بد توالت فرنگی می‌تواند گزینه مناسبی باشد شما با استفاده از شمع‌های معطر هم از بوی نامطبوع سرویس بهداشتی خود خلاص می‌شوید و هم یک دکوراسیون زیبایی را برای خود به ارمغان می‌آورید. همچنین امروزه عودهای مختلفی در بازار موجود است که با کمک ان ها می‌توانید یک فضای عالی را رقم بزنید.
 
راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت
 

چک کردن چاه فاضلاب از دیگر موارد برای از بین بردن بوی بد توالت فرنگی

یکی دیگر از راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت خود چک کردن فاضلاب خود است. ازجمله علت بوی بد توالت فرنگی می‌تواند گرفتگی چاه فاضلاب شما باشد بنابراین اگر از راحل‌های بالا استفاده کردید و جواب نگرفتید حتماً از متخصصی بخواهید تا چاه فاضلاب شمارا بررسی کند.
 
 
بوی بد توالت را چگونه از بین ببریم
 
 
امیدواریم که این مقاله در مورد علت بوی بد توالت فرنگی  و راهنما و راهکاری برای از بین بردن بوی بد توالت مفید بوده باشد . همچنین شما میتوانید اگر از استفاده کننده گان این نوع توالت هستید دیگر مقالات ما را درمورد نحوه استفاده از توالت فرنگی زمینی و تاشو،  راهنمای خرید توالت فرنگی ،راهنمای تمیز کردن و جرم گیری توالت فرنگی ،  مقایسه و راهنمای خرید بهترین شیر توالت (شیر دستشویی) و طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی لوکس و لاکچری هم مطالعه بفرمایید.
 
 
 
 
 
اشتراک گذاری

نظرات (0)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال دیدگاه شما با موفقیت انجام شد
نام و دیدگاه خود را وارد کنید