اینستاگرام آپارات یوتیوب

اصول مهم در فنگ شویی سرویس بهداشتی (دستشویی) و حمام

یکشنبه, 15 بهمن 1402

19952 نفر 1 نظر
اصول مهم در فنگ شویی سرویس بهداشتی (دستشویی) و حمام

به دنیای فنگ شویی سرویس بهداشتی خوش آمدید. فنگ شویی ابزار قدرتمندی است که می توان از آن برای ایجاد فضایی هماهنگ و آرامش بخش تر استفاده کرد. اگرچه فنگ شویی اغلب بر روی اتاق نشیمن و اتاق خواب متمرکز است اما اصول فنگ شویی می تواند در هر اتاقی در خانه شما - حتی سرویس بهداشتی نیز انجام می شود. با پیروی از اصول فنگ شویی، می توانید حمام خود را به مکانی آرام تر و لذت بخش تر تبدیل کنید. بهترین مکان برای سرویس بهداشتی در خانه بر اساس اصول فنگ شویی، ضلع شمال غربی خانه می باشد. در این مقاله، ما اصول فنگ شویی سرویس بهداشتی را بررسی می کنیم و نکات مفیدی را در مورد تغییرات کوچکی که می توانید برای تغییر انرژی، عملکرد و جذابیت زیبایی حمام شخصی خود انجام دهید، ارائه خواهیم داد. برای یادگیری این رویکرد هنری برای هماهنگی حمام، ادامه مطلب را بخوانید.

 

 

 

فنگ شویی سرویس بهداشتی

 

فنگ شویی سرویس بهداشتی

استفاده از اصول فنگ شویی در حمام می تواند فضای هماهنگ و آرامش بخش تری ایجاد کند که سلامت و شادی را افزایش می دهد. فنگ شویی یک آیین باستانی آسیایی است که برای بهینه‌سازی جریان انرژی در خانه شما استفاده می‌شود. روش‌های بی‌شماری برای اجرای ایده فنگ شوی سرویس بهداشتی یا فنگ شویی حمام وجود دارد! از رعایت پاکیزگی تا نقش رنگ‌ها در فنگ شویی سرویس بهداشتی تا افزودن گیاهان همه و همه در ایجاد یک مرکز انرژی بزرگ‌تر در خانه به شما کمک می‌کنند. یکی از مطرح‌ترین این انرژی‌ها عنصر آب است که مربوط به ثروت، خرد و رابطه های اجتماعی است. به همین دلیل است که سرویس بهداشتی و حمام محلی است که باید هنگام توجه به فنگ شویی به آن توجه کرد.

به طور کلی چیدمان و طراحی سرویس بهداشتی بر اساس فنگ شویی شامل در نظر گرفتن موقعیت حمام، چیدمان تمیز و مرتب، جهت نور، استفاده از رنگ و متریال مناسب و حمام سیستم آب خانه و… می شود. باید از زمان شروع طراحی به فنگ شویی دستشویی و حمام  توجه کرد، زیرا طبق فنگ شویی، حمام نباید در مقابل درب ورودی آپارتمان قرار گیرد. بهتر است ورودی حمام و سرویس بهداشتی از راهرو باشد.

 

درمانگر سرویس بهداشتی در فنگ شویی

 

عناصر در فنگ شویی دستشویی

به طور خلاصه، اعمال فنگ شویی در سرویس بهداشتی شامل عناصر آب، آتش، باد، خاک و زمین است:

1. عنصر آب

هیچ راهی برای جلوگیری از جریان آب در حمام وجود ندارد زیرا آب برای شستن ناخالصی‌ها و انرژی‌های بد مفید است؛ اما بهتر است از هر چیز آبی و سیاه در دکوراسیون این قسمت پرهیز کنید، به‌خصوص هنگام انتخاب رنگ دکوراسیون سرویس بهداشتی یا کاشی‌ و سرامیک کف سرویس بهداشتی این مسئله را مورد توجه قرار دهید. سعی کنید رنگ‌ها را سبک و خنثی نگه‌دارید. علاوه بر این، از هر چیزی که شکل موج‌دار دارد باید اجتناب شود، زیرا عنصر آب را بیشتر فرامی‌خواند.

2. عنصر آتش

آتش‌وآب دو عنصری هستند که باهم مطابقت ندارند. ازآنجاکه آب آتش را خاموش می‌کند و مقدار زیادی آب در حمام یا سرویس بهداشتی وجود دارد به‌کارگیری مقدار زیادی از عنصر آتش می‌تواند بر انرژی تأثیر منفی بگذارد. درحالی‌که شمع‌ها و نور گرم برای تزئین فنگ شویی مناسب هستند، محدود کردن استفاده از قرمز، نارنجی و دکور مثلثی شکل راهی عالی برای پرورش یک محیط آرامش‌بخش است. همچنین شمع لیمو و اسطوخودوس در فنگ شویی حمام مؤثر هستند.

3. عنصر خاک و زمین

ازآنجا که آب عنصر چوب را افزایش می‌دهد، تزئین با چوب به شما کمک می‌کند تا جریان مثبت انرژی در فضای حمام یا سرویس بهداشتی شما جریان داشته باشد. از بین عناصر فنگ شویی، چوب یکی از بهترین مواردی است که می‌توانید آن را در حمام یا سرویس بهداشتی خود قرار دهید! ازآنجاکه این عنصر توسط آب پرورش می‌یابد، خصوصیات مثبت آن با جریان زیاد آب در اینجا برجسته می‌شود. روشویی کابینتی چوب، آینه‌هایی با قاب چوبی، پیشخوان‌های چوبی، قاب‌های عکس و ... همگی روش‌های ساده‌ای هستند که باعث می‌شوند علاوه بر تمیزی، مرتب بودن، زیبایی، انرژی‌های خوب هم در این قسمت به‌وفور حفظ شوند.

 

بهترین مکان برای سرویس بهداشتی در خانه

 

طبق فنگ شویی، بهترین مکان برای سرویس بهداشتی در خانه کجاست؟

انتخاب مکان درست برای حمام و سرویس بهداشتی نقش موثری را در فنگ شویی سرویس بهداشتی دارد، بنابراین بهترین مکان برای حمام و سرویس بهداشتی در ضلع شمالی خانه می باشد که متعلق به عنصر زمین است و می تواند اثرات منفی عنصر آب را خنثی کند. فراموش نکنید از نظر فنگ شویی قرار گیری سرویس بهداشتی در ضلع جنوب شرقی خانه می تواند چالش برانگیز باشد.

نکته مهم دیگر اینکه سرویس بهداشتی نباید در نزدیکی آشپزخانه، اتاق‌خواب و درب ورودی قرار گیرد و بهتر است آنجا توسط یک راهرو از بقیه قسمتها جدا شود و همچنین توالت نیز از حمام جدا باشد. به یاد داشته باشید که انرژی از درب ورودی وارد خانه می شود پس اگر سرویس بهداشتی شما رو به درب ورودی باشد، بیشتر انرژی خوب از طریق دستشویی خارج می شود و انرژی خوب و فنگ شویی خوبی برای خانه باقی نمی ماند.

 

فنگ شویی حمام

 

بهترین رنگ حمام در فنگ شویی سرویس بهداشتی چیست؟

از نظر فنگ شویی استفاده از رنگ های قرمز، سیاه، قهوه ای و خاکستری تیره در طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی اصلا توصیه نمی شود زیرا آنها می توانند انرژی های منفی به همراه داشته باشند. در مقابل رنگ‌های روشن، دلپذیر و رنگ‌هایی که از آب الهام گرفته‌اند، انتخاب‌های خوبی برای رنگ فنگ شویی حمام یا فنگ شویی سرویس بهداشتی هستند. رنگ‌های آبی روشن، آبی فیروزه‌ای و سبز، صورتی، سفید و کرم یا رنگ‌هایی با سایه‌های رنگی زرد، نقره‌ای و رنگ‌های چوب روشن برای فضای داخلی سرویس بهداشتی فنگ شویی مناسب‌ هستند.

آبی کم رنگ: این رنگ حس آرامش را بر می انگیزد و عمیقاً به آب متصل است. برای داشتن فضایی آرام، سایه‌های پاستلی روشن‌تر آبی را انتخاب کنید.

سبز: سبز نشان دهنده امید و آرامش است. آن را با سایه‌های گرم‌تری مانند رنگ‌های چوبی و خاکی ست کنید تا خنکی سبز را متعادل کنید.

هلویی: این رنگ های ملایم می توانند فضایی آرام و هماهنگ در حمام شما ایجاد کنند.

سفید و کرمی: رنگ های سفید رادر کنار رنگ های گرم مانند اخرایی استفاده کنید. این سایه ها جذاب هستند و از سردی بیش از حد حمام جلوگیری می کنند.

زرد: رنگ زرد مشوق اجتماعی شدن و خلاقیت است. هنگامی که با رنگ سفید ترکیب می شود، یک محیط خلاقانه و باز را القا می کند.

رنگ های نقره ای و چوب روشن: این رنگ ها می توانند ظرافت و تعادل را به طراحی حمام شما اضافه کنند.

بنفش و یاسی: این رنگ های ملایم و متعادل که از ترکیب قرمز و آبی ایجاد می شوند، برای حمام فنگ شویی مناسب هستند.

قرمز و نارنجی: این رنگ ها نشان دهنده عناصر آتش هستند که در تضاد با آب است. با این حال، به خصوص در حمام های رو به جنوب نباید در استفاده از آنها  زیاده روی کرد، زیرا آتش زیاد می تواند باعث تضاد انرژی ها شود.

 

بهترین رنگ ها در فنگ شویی سرویس بهداشتی

 

10نکته مهم درفنگ شویی دستشویی و حمام

مهم نیست که حمام شما چگونه طراحی شده یا در کجای خانه قرار دارد، می توانید با در نظر گرفتن نکات کوچک اما موثر، انرژی فنگ شویی خوبی در خانه ایجاد کنید. این نکات کاربردی را امتحان کنید تا فنگ شویی خوبی را در حمام خود داشته باشید.

1. استفاده از آینه

آینه ابزاری ساده و در عین حال موثر برای تقویت فنگ شویی محسوب می شود. در فنگ شویی اعتقاد بر این است که آینه ها به انرژی اجازه می دهند آزادانه در فضا جریان یابد و آنها را به یک مکمل عالی برای حمام تبدیل می کند تا انرژی منفی حاصل از خروج آب از فاضلاب را کم کند. بهترین کار این است که یک آینه تمام قد را در داخل درب حمام آویزان کنید. البته نکته مهم این است که آینه نباید توالت را منعکس کند. حتی آینه ای که به دیوار آویزان می کنید نباید توالت را منعکس کند.

 

نقش مهم آینه به عنوان درمانگر سرویس بهداشتی در فنگ شویی

 

2. نظافت و شستشو منظم سرویس بهداشتی

از آنجایی که فنگ شویی اهمیت زیادی به نظافت می دهد، باید حمام خود را مرتب تمیز کنید. اصول فنگ شویی به کثیفی نگاه نامطلوب دارد و آنها را مانعی جدی برای جریان انرژی مثبت می داند. تمیزی اولین رکن در فنگ شویی منزل است. حمام و سرویس بهداشتی هم از این مسئله مستثنا نیستند. با برجسته‌سازی انرژی تمیزکننده این فضا، انرژی منفی را در سرویس بهداشتی خود رفع و متعادل کنید. شما می‌توانید فنگ شویی خود را با رعایت یک برنامه منظم شستشو در قسمت‌های مختلف ازجمله کابینت روشویی، توالت فرنگی، دوش، وان انجام دهید. فراموش نکنید حتی کوچکترین حمام ها نیز می توانند انرژی مثبت را جذب کنند اگر واقعا تمیز نگه داشته شوند.

 

نظافت و شستشوی منظم در فنگ شویی

 

3. استفاده از رنگ های مختلف برای فنگ شویی

یکی دیگر از نکات مهمی که در فنگ شویی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید، استفاده از رنگ های مختلف برای فنگ شویی است. همانطور که می دانید جریان رو به پایین آب، نماد از دست دادن ثروت است و شما می توانید با انتخاب رنگ ها گرم ملایم انرژی مثبت را در فضا افزایش دهید. آبی روشن، آبی فیروزه‌ای، سبز، هلویی، صورتی، سفید، سفید کرمی و زرد همگی رنگ‌های فنگ شویی خوبی برای فضای داخلی حمام هستند.

 

استفاده از رنگ های مختلف در فنگ شویی دستشویی

 

4. بستن درب توالت فرنگی

اینکه درب حمام را پشت سرخود ببندید خوب است. بسیاری از متخصصان فنگ شویی می‌گویند شما هرگز نباید از قسمت‌های دیگر خانه بتوانید داخل حمام را ببینید. درب سرویس بهداشتی یا حمام باید در فنگ شویی بسته باشد! بستن درب توالت یا حمام و پایین گذاشتن درب توالت فرنگی دو قانون طلایی در فنگ شویی سرویس بهداشتی است. اما چرا فنگ شویی اصرار دارد که درب توالت را بسته نگه دارید؟ سیفون توالت معمولا بزرگترین لوله یک خانه است و باز گذاشتن درب توالت باعث می شود انرژی مثبت از زندگی ما خارج شود. علاوه بر این، نگاه کردن به کاسه توالت خوشایند نیست.

 

تاثیر زیاد بستن درب توالت فرنگی در فنگ شویی

 

5. استفاده و نگهداری از گیاهان در سرویس بهداشتی

استفاده از گیاهان در حمام و سرویس بهداشتی در فنگ شویی سرویس بهداشتی مؤثر است و می‌تواند انرژی مثبت حمام شما را تقویت کند. تزئین با بامبو خود می‌تواند نقش در زیبایی و فنگ شویی سرویس بهداشتی شما داشته باشد. بامبو در شیشه رشد می‌کند. پس به عنوان ایده فنگ شویی حمام اگر به دنبال ترکیب بهترین گیاهان حمام فنگ شویی هستید؟ بامبو اضافه کنید! اعتقادمتخصصان فنگ شویی بر این است که ساقه‌های بامبو خوش‌شانس هستند و به تصفیه هوا کمک می‌کنند. ناگفته نماند، این گیاه به‌طور طبیعی خطوط عمودی ایجاد می‌کند که یک روش عالی برای تولید انرژی رو به بالا در حمام است. علاوه بر بامبو گیاهان پیس لیلی، آلوئه ورا، گیاه پول چینی و گیاه یشم از بهترین گیاهان فنگ شویی مناسب برای استفاده در سرویس بهداشتی هستند که می توانند جریان انرژی را در حمام شما تقویت کنند. اما بهتر است زیاده روی نگرده و حمام خود را با گیاهان پر نکنید.

 

تاثیر زیاد گاهان در فنگ شویی

 

6. طراحی با خطوط عمودی

ازآنجاکه عناصر تخلیه و شستشو در حمام شما انرژی زیادی را به سمت پایین تولید می‌کنند، شما بهتر است تا راهی برای هدایت مقداری انرژی به سمت بالا پیدا کنید! یک‌راه آسان برای این کار داشتن خطوط رو به بالا است. می‌توانید طرح‌های کاشی با خطوط عمودی را برای دیوارها انتخاب کنید و دکوراسیون دیواری خود را طوری انتخاب کنید که احساس بالا رفتن برای ساخت سرویس بهداشتی فنگ شویی را ایجاد کند.

 

 

7. استفاده کم از فلزات در دکوراسیون سرویس بهداشتی

یکی دیگر از نکات مهم فنگ شویی حمام یا فنگ شویی توالت، کاهش دکوراسیون فلزی است. روند طراحی‌های دکوراسیون‌های امروزی گاهی کم کردن به‌کارگیری فلزات را در دستشویی یا سرویس بهداشتی دشوار می‌کند. مثلاً آینه‌های مدرن بیشتر به شکلی است که با عنصر فلز مرتبط است اگر می‌بینید که به دنبال تزئینات فلزی هستید، بهتر است این عنصر پویا را با خطوط مستقیم و دکوراسیون الهام گرفته از چوب یا خاک متعادل کنید.

 

فنگ شویی سرویس بهداشتی

 

8. نور خورشید و هوای تازه 

هر چه حمام سبک تر باشد بهتر است. نور طبیعی و هوای تازه اثر تصفیه کنندگی دارند. مشکل اصلی در اکثر حمام ها از بین بردن هوای کهنه است. به یاد داشته باشید، هوای تازه مملو از انرژی مثبت است.در حالی که درها بخش هایی از خانه را به هم متصل می کنند، پنجره ها خانه ما را با دنیای بیرونی ارتباط می دهند. باز نگه داشتن پنجره ها باعث می شود انرژی بد از بین برود و انرژی تازه و مثبت وارد شود.برای حمام های بدون پنجره، نصب یک سیستم تهویه می تواند به دور کردن منفی  انرژی کمک کند.

 

تاثیر نور در فنگ شویی سرویس بهداشتی

 

9. روشنایی حمام

هدف اصلی فنگ شویی در نورپردازی سرویس بهداشتی، متعادل کردن انرژی مثبت است. از نور کم معلق جلوگیری کنید زیرا نمادگرایی می تواند در فنگ شویی قدرتمند باشد. در بسیاری از حمام ها، دیدن یک چراغ معلق از سقف امری عادی است. مشکل این است که چراغ آویزان برای افرادی که در خانه زندگی می کنند نشانه خوشایندی نیست.

مورد دیگری که باید از آن اجتناب کنید، روشنایی بیش از حد است. اگر حمام شما خیلی تاریک است، قابل درک است که به نور بیشتری نیاز دارید. اما اتاق را خیلی روشن نکنید، زیرا نور شدید برای دستیابی به تعادل در انرژی مطلوب نیست.

 

تاثیر نورپردازی در فنگ شویی حمام

 

10. استفاده از وسایل هنری بر روی دیوار حمام

یک حمام زیبا جریان انرژی مثبت را تغذیه می کند و بهترین راه برای فعال کردن عناصر چوب و خاک و تقویت انرژی مثبت در داخل حمام، افزودن وسایل هنری دیواری نفیس است. برای مقابله با انرژی منفی، وسایلی هنری دیواری را انتخاب کنید که از جنس سفال و سرامیک باشند.

 

 

نتیجه گیری

فرقی نمی کند سرویس بهداشتی شما بزرگ باشد یا کوچک، با استفاده از ایده های فنگ شویی می توانید یک محیط آرام و زیبا و پر از انرژی های مثبت داشته باشید. بهترین درمانگر سرویس بهداشتی در فنگ شویی شامل آینه در دیوار خارجی، نظافت و شستشوی منظم دستشویی، دیوار سبز، اسپند و عود دست ساز و شمع می شود. در این مطلب از مان نو به طور مفصل به بررسی فنگ شویی سرویس بهداشتی پرداختیم. لطفا نظرات خود را با ما و کاربران به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری

نظرات (1)

مهسا

حمام ما توقسمت شمال شرقی که بخش ثروت همسرم هست وتواتاق دونفرمون افتاده وسرویس داخل راهرو وتوقسمت شمال شرقی افتاده چطور حمام وسرویس رو فنگشویی کنم؟

دوشنبه, 27 فروردین 1403

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال دیدگاه شما با موفقیت انجام شد
نام و دیدگاه خود را وارد کنید