اینستاگرام آپارات یوتیوب

نحوه استفاده از توالت فرنگی زمینی و تاشو

ﺳﻪشنبه, 22 تیر 1400

3144 نفر 0 نظر
نحوه استفاده از توالت فرنگی زمینی و تاشو
امروزه توالت فرنگی‌ها نقش مهمی را در سرویس بهداشتی‌های ایرانی ایفا می‌کنند.  توالت فرنگی گلسار یکی از برندهای معروف ایرانی است، با آنکه سال‌ها از ورود توالت فرنگی به سرویس بهداشتی‌های ایرانیان می‌گذرد اما هنوز هم در مورد نحوه استفاده از توالت فرنگی سوالات بسیاری وجود دارد. توالت فرنگی یک گزینه عالی برای بیماران مفصلی و سالخوردگان است؛ بنابراین دانستن طریقه استفاده از توالت فرنگی به‌عنوان راهنمای نحوه استفاده از توالت فرنگی می‌تواند بسیار یاری‌دهنده باشد. همچنین گاهی شما فضای کافی برای نصب توالت ثابت را ندارید لذا ترجیح می‌دهید از توالت فرنگی تاشو استفاده کنید و ممکن است طرز استفاده از توالت فرنگی تاشو برای شما سؤال باشد. توالت فرنگی تاشو هم ازنظر هزینه مقرون‌به‌صرفه است و هم ازنظر جابه‌جایی بسیار ساده می‌باشد. توالت فرنگی تاشو که در واقع یک محصول ایرانی است متشکل از یک صندلی است که بر روی توالت ایرانی قرار می‌گیرد. ما در این مقاله تصمیم داریم به سؤالات رایج شما در مورد طرز استفاده از توالت فرنگی پاسخ بدهیم از قبیل
 
  • نحوه استفاده از توالت فرنگی چگونه است؟
  • توالت فرنگی تاشو چیست؟
  • طرز استفاده از توالت فرنگی تاشو چگونه است؟
  • بررسی سرویس بهداشتی خود از نکات مهم در نحوه استفاده از توالت فرنگی

 

نحوه استفاده از توالت فرنگی

 

بررسی سرویس بهداشتی خود از نکات مهم در نحوه استفاده از توالت فرنگی

اولین پارامتری که در مورد نحوه استفاده از توالت فرنگی خود باید بدانید این است که به‌خوبی محیط سرویس بهداشتی بررسی کنید تا امکاناتی که احتیاج دارید وجود داشته باشد. این مسئله اولین مورد در نحوه استفاده از توالت فرنگی محسوب می‌شود چراکه نیازمندی‌های استفاده از توالت فرنگی بسیار مهم هستند. شما برای استفاده از توالت فرنگی به دستمال‌کاغذی شیر آب مایع دستشویی نیاز دارید و از همه مهم‌تر حتماً قبل استفاده سیفون توالت فرنگی را برسی کنید تا مشکلی نداشته باشد. پس این موارد در روش استفاده از توالت فرنگی مهم می‌باشند.
 
 
روش استفاده از توالت فرنگی
 

مورد دیگر در طریقه استفاده از توالت فرنگی تمیز کردن توالت فرنگی قبل از استفاده

محیط سرویس بهداشتی شما امکان دارد مملو از باکتری باشد و بر روی سطح سرویس بهداشتی شما قرارگرفته باشد بنابراین در طرز استفاده از توالت فرنگی به یاد داشته باشید حتماً قبل از استفاده با دستمال‌کاغذی درب یا سرپوش توالت فرنگی را برداشته و با دستمال دیگری اطراف کاسه توالت فرنگی را که روی آن می‌نشینید را به‌خوبی تمیز کنید مخصوصاً اگر این قسمت خیس است در نحوه استفاده از توالت فرنگی هرگز از خاطر نبرید که قبل از استفاده آن را به‌خوبی تمیز و خشک کنید تا مطمئن شوید سطح توالت فرنگی شما تمیز است و قبل از آنکه بنشیند چند برگ دستمال‌کاغذی اطراف سطحی که می‌نشینید قرار بدهید تا دچار بیماری‌های پوستی نشوید. البته این مورد بیشتر در سرویس بهداشتی‌های عمومی صورت می‌گیرند. پس این موارد را هم می‌توانید جزو روش استفاده از توالت فرنگی به خاطر بسپارید.
 
 
طرز استفاده از توالت فرنگی
 

شلوارتان را از زانو پایین‌تر بکشید

بعد از مراحلی که انجام دادید حالا نوبت به روش استفاده از توالت فرنگی است. این مورد یکی دیگر از مواردی است که باید در طرز استفاده از توالت فرنگی موردتوجه قرار دهید روش نشستن درست و استفاده از توالت فرنگی بدین‌صورت است که شما باید شلوار خود را از سطح زانوی خود کمی پایین‌تر بکشید و پاهای خود را بافاصله بازکنید تا شلوارتان سر نخورد و با سطح زمین تماس پیدا کند و آلوده شود.
 
 
نحوه استفاده از توالت فرنگی
 

نحوه نشستن درست بر روی توالت فرنگی از موارد مهم در نحوه استفاده از توالت فرنگی

آیا تابه‌حال به نحوه نشستن در نحوه استفاده از توالت فرنگی فکر کرده‌اید؟ نحوه درست نشستن روی توالت فرنگی یکی از نکات مهم در روش استفاده از توالت فرنگی است. عدم توجه به نحوه نشستن بر روی توالت فرنگی می‌تواند برای بدن شما مشکل‌ساز باشد. متخصصان معتقد هستند نشستن 90 درجه  روی توالت فرنگی مناسب فیزیولوژی بدن نیست. ازآنجاکه توالت فرنگی بسیار مشابه با صندلی است گاهی وقتی روی توالت فرنگی قرار می‌گیرید فکر می‌کنید باید با همان زاویه هم نشست اما روش استفاده از توالت فرنگی این‌گونه نیست. نحوه نشستن صحیح بر روی توالت فرنگی 35 درجه است؛ بنابراین بهتر است هنگامی‌که بر روی توالت فرنگی می‌نشینید یک صندلی کوچک زیر پای خود قرار داده و به سمت جلو کمی خم بشوید به‌اندازه‌ای که بدن در زاویه 35 درجه قرار بگیرد. به این نوع نشستن اصطلاحاً چمباتمه می‌گویند و دیگر آسیبی به بدن شما نخواهد رسید.
 
 
نحوه نشستن درست بر روی توالت فرنگی
 

طریقه استفاده از توالت فرنگی هنگام تمیز کردن خود

امروزه بیشتر توالت فرنگی‌ها دارای قابلیت بیده خود شور  هستند که با استفاده از این دستگیره مقدار آب لازم به محل شستشو راهی می‌شود و اگر توالت فرنگی شما دارای این قابلیت نبود با استفاده از شیلنگ خود را تمیز کنید به این صورت که خود را کمی مایل به جلو کنید و با فشار کم آب خود را تمیز کنید و درنهایت با یک دستمال‌کاغذی خود را کامل خشک‌کنید؛ اما اگر هیچ‌یک از موارد بالا موجود نبود می‌توانید خود را با دستمال‌کاغذی و یا دستمال مرطوب تمیز کنید و در اسرع وقت به حمام بروید. این یک روش استفاده از توالت فرنگیدرست است. در تصویر زیر یکی از بهترین مدل های توالت فرنگی مان نو را میبینید.
 
 
روش استفاده از توالت فرنگی
 

سیفون توالت فرنگی خود را بکشید!

آخرین مرحله‌ای که نحوه استفاده از توالت فرنگی باید بدانید کشیدن سیفون است. به‌احتمال‌زیاد سیفون توالت فرنگی درست بر روی بدنه توالت قرار دارد که در بیشتر مواقع به شکل دایره است بنابراین تنها کافی است که آن را فشار بدهید. بعد از کشیدن سیفون حتماً دستمال‌کاغذی‌های که اطراف نشیمنگاه خود قرار داده‌اید را جمع کنید و حالا بعد از اتمام کار خود دست‌هایتان را مواد ضدعفونی کاملاً تمیز کنید.
 
 
طریقه استفاده از توالت فرنگی
 

توالت فرنگی تاشو چیست؟

همان‌طور که می‌دانید توالت فرنگی بیشتر برای افراد سالمند و افرادی که ناتوان هستند مورداستفاده قرار می‌گیرد اما بین توالت فرنگی‌هایی که تاکنون معرفی کرده‌ایم توالت فرنگی تاشو هم در بین قشری از خانواده محبوب است. این توالت‌ها ازنظر قیمت نسبت به مابقی توالت فرنگی‌ها مقرون‌به‌صرفه هستند. توالت فرنگی تاشو یک گزینه بسیار عالی برای کسانی است که مشکل مثانه یا نگهداری ادرار دارند زیرا به‌راحتی می‌تواند آن را به هرکجا که می‌روند با خود منتقل کنند و دیگر لازم نیست ساعت‌ها به دنبال توالت بگردند.
 
نحوه استفاده درست از توالت فرنگی
 

نحوه استفاده از توالت فرنگی تاشو چگونه است؟

طرز استفاده از توالت فرنگی تاشو تقریباً مشابه توالت فرنگی‌های ثابت مدرن است با این تفاوت که شما دیگر قابلیت سیفون را ندارید. همچنین برای شستشوی خود باید حتماً مطابق با توالت ایرانی از شیلنگ استفاده کنید یا از فلاش تانک‌های دستشویی ایرانی خود استفاده کنید. در طرز استفاده از توالت فرنگی تاشو همواره دقت کنید این توالت فرنگی‌ها محلی ثابت ندارند بنابراین توالت فرنگی‌های تاشو بر روی توالت‌های ایرانی شما قرار می‌گیرد. همچنین گاهی برخی از توالت فرنگی‌های تاشو که طراحی کاملاً ایرانی دارند دارای مخزن کوچک نیم لیتری برای نگهداشت ادرار هستند.
 
نحوه استفاده از توالت فرنگی تاشو
 

امیدواریم که این مقاله در مورد راهنما و روش استفاده از توالت فرنگی مفید بوده باشد . همچنین شما میتوانید اگر از استفاده کننده گان این نوع توالت هستید دیگر مقالات ما را درمورد راهنمای خرید توالت فرنگی ،راهنمای تمیز کردن و جرم گیری توالت فرنگی ،  مقایسه و راهنمای خرید بهترین شیر توالت (شیر دستشویی) و طراحی و دکوراسیون سرویس بهداشتی لوکس و لاکچری هم مطالعه بفرمایید.

اشتراک گذاری

نظرات (0)

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارسال دیدگاه شما با موفقیت انجام شد
نام و دیدگاه خود را وارد کنید