اینستاگرام آپارات یوتیوب

توالت ایرانی

توالت ایرانی در انواع مختلف توالت ایرانی ریم بسته، ریم باز و طبی در بازار وجود دارد. ابعاد سنگ کاسه توالت ایرانی، نوع آبریز، ارگونومی و جنس سنگ از نکات مهمی است که در هنگام خرید سنگ توالت ایرانی باید در نظر بگیرید. کاسه توالت گلسار یکی از بهترین و شناخته شده ترین برندهای توالت ایرانی می باشد. مدل های توالت زمینی گلسار تنوع بالایی دارند و در انواع طرح‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند.

انواع توالت ایرانی زمینی

1. کاسه توالت ایرانی ریم بسته یا آبریز بسته

توالت ایرانی با ریم بسته از مدرن ترین انواع کاسه توالت‌‍‌ ایرانی می باشد که در این مدل کانال آبریز یا ریم بسته است اما در طول کانال آبریز سوراخ‌هایی با فواصل یکسان و مناسب ایجاد شده و آب بعد از ورود به کانال آبریز به گردش در می‌آید و از طریق سوراخ‌ها به صورت آبشاری و یکنواخت در محیط کاسه جاری می‌شود. این مدل توالت ایرانی بهداشتی‌تر است و عمل شستشو بهتر صورت می‌گیرد. سیستم ریم بسته باعث می‌شود آب به صورت یکنواخت در تمامی توالت پخش شده و تمام قسمت‌های آن به خوبی شسته شود. در این حالت از تجمع فضولات، آلودگی‌ها و حشرات نیز جلوگیری می‌شود.

۲. کاسه توالت ایرانی ریم باز یا آبریز باز

ریم باز ساده‌ترین نو ع آبریز در کاسه توالت ایرانی است و بیشتر در توالت‌های قدیمی‌ دیده می‌شود. در توالت ایرانی ریم باز سوراخ‌های منظم وجود ندارد و کانال باز است و آب پس از ورود از دو طرف و با شدت نسبتا زیادی وارد کاسه توالت شده و آن را شستشو می‌دهد.

۳. توالت ایرانی طبی

کاسه توالت‌ ایرانی طبی تمامی ویژگی‌ها و مزایای سایر توالت‌ها را دارد. با این تفاوت که به صورت آرگونومیک و در بالاترین حد سازگاری با بدن انسان طراحی شده‌ است و به اجزای بدن مانند پا و کمر فشار کمتری وارد می  شود. این مدل توالت ایرانی دارای شیبی ملایم و محاسبه شده است که باعث می‌شود هنگام چمباتمه زدن وزن فرد به جلو انداخته شود و همین حالت فشار را از روی ستون فقرات و پاها برمی‌دارد. کاسه توالت ایرانی طبی از نظر بهداشتی نیز نسبت به دیگر مدل ها برتری دارد زیرا به دلیل فرم خاصشان بدن کمترین تماس را با محیط توالت دارد. همچنین قیمت کاسه توالت طبی با توجه به نوع برند متغیر است.

راهنمای خرید کاسه توالت ایرانی

  1. در هنگام خرید کاسه توالت ایرانی باید طول و عرض و عمق کاسه توالت را متناسب با سرویس بهداشتی خود انتخاب کنید تا در نصب آن با مشکل برخورد نکنید.
  2.  توجه به جنس سنگ و ضریب جذب آب از نکات مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. جنس سنگ توالت ایرانی از چینی بهداشتی است، چینی هایی با ضریب جذب آب کمتر از یک درصد اصولا محکمتر و دوام بیشتری دارند که با نام چینی زجاجی نیز شناخته می شوند. درمقابل میزان جذب آب بالای سنگ‌های بی‌کیفیت توالت‌های ایرانی باعث تجمع آلودگی می‌شود و با ایجاد فضای مناسب برای رشد میکروب و قارچ  ها باعث به وجود آمدن بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی خواهند شد.
  3. سطح توالت ایرانی باید صاف و کم موج، براق و شفاف و ضخامت لعاب باید مناسب و با کیفیت باشد. لعاب‌های بی کیفیت، مات و نازک در برابر شستشو و ساییدگی مقاومت کمی دارند. قیمت دستشویی ایرانی با توجه به کیفیت لعاب فرق می کند.
  4. طراحی ارگونومیک از دیگر مواردی که هنگام خرید سنگ توالت ایرانی باید به آن توجه کرد. توالت ایرانی ارگونومی و طبی فشار کمتری به کمر، زانوها و مچ پا وارد می کنند و درنتیجه به مفاصل و ستون فقرات نیز آسیب کمتری وارد می‌شود.

بهترین برندهای توالت ایرانی

امروزه برند های مختلفی از توالت زمینی مانند مروارید ، گلسار فارس ، آرمیتاژ ، آماتیس ، پارس سرام ، چینی کرد و لوتوس در بازار جهت خرید وجود دارند. اما برند گلسار یکی بهترین و شناخته شده ترین برندهای توالت ایرانی می باشد. مدل های  کاسه توالت گلسار تنوع بالایی دارند و در انواع طرح‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند.