اینستاگرام آپارات یوتیوب

شیرآلات بهداشتی

شیرآلات از تجهیزات ضروری حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه در انواع مختلف کلاسیک، اهرمی، هوشمند و پدالی طراحی و تولید می شوند. شیرآلات اهرمی از بادوام ترین و متداول ترین انواع شیرآلات بهداشتی، جایگزینی مناسب برای شیرآلات قدیمی می باشند. شیرهای چشمی و لمسی از انواع شیرآلات هوشمند هستند که باعث صرفه جویی در مصرف آب می شوند. شیرآلات شودر به عنوان برندی معتبر در زمینه شیرآلات ساختمانی در ایران شناخته می شود که دارای 6 سال گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد.

علم دوش الفا كروم +

علم دوش الفا كروم

0 تومان

0 تومان

علم دوش الما سفید +

علم دوش الما سفید

0 تومان

0 تومان

1 2 3 4 5

انواع شیرآلات بهداشتی

شیرآلات از تجهیزات ضروری حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه محسوب می شود که در چند سال اخیر از نظر تنوع رنگ، طرح و مدل پیشرفت های زیادی داشته است. شیرآلات نقش مهمی در زیباسازی دکوراسیون محیط ایفا می کنند و تنها با تعویض آنها با هزینه کم می توانید تغییرات بزرگی را در فضای خانه ایجاد کنید. انواع شیرآلات بهداشتی شامل شیرآلات اهرمی، کلاسیک، هوشمند و پدالی می باشد که ویژگی، مزایا و معایب هر کدام با هم متفاوت است.

انواع شیرآلات اهرمی

شیرآلات اهرمی از بادوام ترین و متداول ترین انواع شیرآلات بهداشتی، جایگزینی مناسب برای شیرآلات قدیمی محسوب می شوند. مهمترین مشخصه ظاهری این شیرآلات این است که تنها یک دستگیره و یا اهرم برای قطع و وصل کردن جریان آب دارند و با چرخاندن اهرم به سمت راست، آب سرد و سمت چپ، آب گرم می شود. دوام و استحکام مهمترین مزیت این محصولات می باشد و بر خلاف شیرآلات سنتی به ندرت دچار مشکل چکه کردن خواهند شد. شیرآلات اهرمی در سبک های کلاسیک، مدرن، صنعتی و روستایی طراحی و تولید می شوند.

انواع شیرآلات هوشمند

شیرآلات هوشمند از انواع شیرآلات لوکس به شمار می آیند که اخیرا استفاده از آن ها بسیار پرطرفدار شده است. مهمترین مزیت این شیرآلات، صرفه جویی در آب می باشد. این نوع شیرآلات تا مدت ها تنها توسط شرکت های واردکننده به کشور وارد می شد اما در سال های اخیر شرکت های داخلی نیز به تولید شیرآلات اتوماتیک پرداخته اندو شیرآلات چشمی و لمسی از انواع شیرآلات هوشمند به حساب می آیند.

شیرآلات چشمی

اساس کار این شیرآلات بر اساس ارسال و دریافت سیگنال نور مادون قرمز می باشد. زمانیکه دست خود را در معرض دید سنسورهای مادون قرمز قرار دهید، شیر آب شروع به کار می کند و پس از جاری شدن آب، بر طبق زمانبندی مشخص، بدون تماس دست، جریان آب قطع خواهد شد. این نوع محصولات معمولاً با برق و باتری کار می کنند. در زمان قطعی برق، مکانیزم استفاده از باتری فعال شده و می توان بر طبق روال همیشگی از شیر آب استفاده کرد.

شیرآلات لمسی

شیرآلات لمسی از دیگر انواع شیرآلات هوشمند می باشند که تنها با تماس کوتاه دست با عَلَم و یا بدنه شیر، قطع و وصل شدن جریان آب امکانپذیر می شود. این تکنولوژی در آشپزخانه کاربردی بسیاری دارد. در صورتی که کف و یا انگشتان دست شما به مواد غذایی آغشته است تنها کافیست با پشت دست یاساعد، علم شیر را لمس کنید تا جریان آب برقرار شود.

انواع شیرآلات کلاسیک

شیرکلاسیک از قدیمی ترین انواع شیرآلات بهداشتی می باشد که این روزها دیگر طرفداران زیادی ندارد. در ساختار این محصولات، قطعه ای به نام مغزی جریان آب را کنترل می کند. با پیچش دستگیره توسط کاربران، مغزی در محل مربوطه جابجا می شود و بسته به جهت پیچش، راه خروج آب را بسته و یا باز می کند. شاید تنها مزیت این شیرآلات، قیمت مناسب و ارزان آنها باشد. احتمال مشکلاتی نظیر چکه کردن آب در آنها بسیار زیاد است و از نظر اقتصادی و زیستی اصلا به صرفه نمی باشد.

نکات مهم در خرید انواع شیرآلات

  1.  جنس و کیفیت شیرآلات
  2.  گارانتی و خدمات پس از فروش
  3. رنگ و نوع آبکاری شیرآلات
  4. مصرف بهینه آب
  5. قیمت محصول
  6. زیبایی و طراحی متفاوت شیرآلات

قیمت شیرآلات بهداشتی

قیمت شیرآلات بسیار متنوع است و به تعداد، جنس بدنه‌ و نوع برند بستگی دارد. شیرآلات جنس آلیاژ برنج  قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع شیرآلات دارند.