اینستاگرام آپارات یوتیوب

شیر ظرفشویی آشپزخانه

امروزه انبوهی از انواع شیر ظرفشویی در مدل، طرح و رنگ های مختلف برای آشپزخانه طراحی و تولید می شود. شیر ظرفشویی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه است که انواع مختلفی دارد. شیرآلات آشپزخانه شاوری، فنری، دوکاره و دیواری از انواع شیر ظرفشویی می باشد که هر کدام ویژگیهای منحصربه فرد مخصوص به خود را دارد. کیفیت، دوام و زیبایی از ویژگیهای شیر ظرفشویی ایده آل به حساب می آید و قیمت آن برحسب وزن، رنگ و طرح شیر سینک ظرفشویی متفاوت است.

1 2

انواع شیر ظرفشویی (شیر آشپزخانه)

شیر ظرفشویی شاوری

شیر شاوری از محبوب ترین و پرکاربردترین شیر ظرفشویی آشپزخانه است که در آشپزخانه هایی با محدودیت فضا، کارایی بسیار بالایی دارد. این محصول که با نام شیر شلنگدار نیز شناخته می شود به علت دامنه حرکتی زیاد برای شستشوی ظروف بزرگ و قابلمه ها مناسب است و براحتی می تواند تمام نقاط سینک را نظافت کند. بخش آبریز (خروجی آب) در شیر شاوری متحرک است و به واسطه یک شلنگ بلند، از جای خود خارج می شود. این شلنگ شاوری پس از پایان کار به واسطه کششی که وزنه شاوری به آن وارد می کند، به جای خود باز می گردد. وزنه شاوری در انتهای دیگر شلنگ شاوری که معمولاً از زیر سینک قابل رویت است، بسته می شود و با وارد کردن وزن خود و کشیدن شلنگ، به آن کمک می کند تا به حالت اولیه برگردد. طول شلنگ شاوری حدود 90 سانتیمتر است و با قابلیت چرخش 360 درجه تمام نقاط سینک را به خوبی پوشش می دهد.

شیر ظرفشویی فنری

شير ظرفشویی فنری از دیگر انواع شیرآلات نسل جدید دارای علمی بلند است که حالتی ارتجاعی و فنری دارد. اين علم از يک شلنگ ريزبافت با مقاومت بسيار بالا درون ساختار فنر مانند علم تشکيل شده است. علم شیر ظرفشويی فنری بر خلاف شیر شاروی  قابليت چرخش 360 درجه ندارد، ولی می تواند تقریبا تمام نقاط سينک را پوشش دهد. این محصول برای آشپزخانه های بزرگ و مدرن مناسب تر است زیرا علم بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می کند و برای محیط های کوچک انتخاب خوبی نیست. شیر ظرفشویی فنری دارای ظاهری زیبا و بسیار کاربردی است که نسبت به شیرهای معمولی قیمت بالاتری دارد.

شیر ظرفشویی دوکاره

شیر ظرفشویی دوکاره امکان دسترسی به آب تصفیه و آب لوله کشی را از طریق یک شیر برای کاربر فراهم می کند. از این رو هر روزه بر محبوبیت این نوع شیرآلات افزوده می شود. شیر ظرفشویی دوکاره، دارای دو خروجی آب می باشد. یک خروجی به آب لوله کشی شهری مربوط است که برای شستشوی ظروف به کار می رود و خروجی دیگر به آب تصفیه و آشامیدنی متصل می باشد. پیش از آنکه آب شهری از خروجی آب تصفیه شیر خارج شود، به دستگاه تصفیه آب یا همان آب شیرین کن هدایت می شود و سپس بصورت تصفیه شده در اختیار کاربران قرار می گیرد. اگرچه این محصول قیمت بالایی دارد ولی بهترین گزینه برای مناطقی است که از کیفیت آب شهری بالایی برخوردار نیستند.

شیر ظرفشویی دیواری

این نوع شیرها همانطور که از نامش پیداست بر روی دیوار نصب می شود و نسبت به دیگر شیرهای ظرفشویی قیمت مناسب تری دارند. بسیار مهم است شیری که به دیوار نصب می کنید با سینک شما هماهنگی داشته باشد. باید بدانید مسافتی که نازل آبو پرتاب می کند در تعیین سازگاری شیر با سینک به خصوص در سینک های دولگنه اهمیت زیادی دارد.

بهترین برند شیر ظرفشویی

شودر یکی از شناخته شده ترین برندهای شیر ظرفشویی می باشد که با توجه به تنوع گسترده محصولات این امکان را به مشتری می دهد تا با توجه به سلیقه، فضا و کاربری موردنیاز خود یک انتخاب درست و رضایتمندانه داشته باشد. رنگ‌بندی شیر ظرفشویی شودر بسیار متنوع است و علاوه بر رنگ‌های رایج محصولات شودر، شیرآلات آشپزخانه در دو مدل ایتن و آلستر و در رنگ‌های فانتزی و جذاب مثل زرد، نارنجی، قرمز، آبی و سبز موجود هستند. کیفیت این محصولات تضمین شده است و حتی شیرآلات رنگی و فانتزی نیز از کیفیت بالایی برخوردارند. درواقع شیر های ظرفشویی رنگی شودر با آبکاری حرفه‌ای و مرغوب و به واسطه‌ی تکنولوژی ساخت ویژه‌ی خود محصولی کاربردی و چشم‌نوازند که هر نظر و سلیقه‌ای را به خود جذب می‌کنند.

قیمت شیر ظرفشویی اشپزخانه

قیمت این محصول همانند دیگر مدل های شیرآلات به برند آن و البته متریالی که در ساخت آن استفاده شده بستگی دارد. قیمت شیر ظرفشویی، برحسب وزن، رنگ، آبکاری و طرح شیر سینک ظرفشویی متفاوت است. البته به این نکته نیز توجه کنید که سبک بودن یک شیر ظرفشویی، نشان دهنده پایین بودن کیفیت آن نیست. بلکه استاندارد بودن مواد اولیه و لوازم، تعیین کننده کیفیت شیر ظرفشویی است. کیفیت ماده اولیه مورد استفاده در تمام شیرهای آشپزخانه شودر شمش برنج استاندارد است و فرایند کنترل کیفیت آنها نیز به صورت یکسان و یکپارچه انجام می شود.