اینستاگرام آپارات یوتیوب

شیر روشویی

شیر روشویی از شیرآلات ضروری مورد استفاده در حمام و سرویس بهداشتی می باشد که اهمیت زیادی در افزایش زیبایی و جذابیت محیط دارد. شیر روشویی در دو نوع روکار و توکار در بازار موجود می باشد که شیر روکار به دلیل استفاده راحت و نصب بسیار آسان از محبوبیت بیشتری برخوردار است. شودر یکی از بهترین و معروف ترین برند شیرآلات روشویی می باشد که گارانتی 6 ساله دارد.

1 2

انواع شیر روشویی

شیر روشویی از شیرآلات ضروری مورد استفاده در حمام و سرویس بهداشتی می باشد که اهمیت زیادی در افزایش زیبایی و جذابیت محیط دارد. شیر روشویی در دو نوع روکار و توکار در بازار موجود می باشد که شیر روکار به دلیل استفاده راحت و نصب بسیار آسان از محبوبیت بیشتری برخوردار است. این محصول بر روی کاسه دستشویی نصب شده و در دو مدل  پایه بلند و  پایه کوتاه طراحی و تولید می شود. اما شیرآلات مدل توکار تنها دارای یک مدل بوده که بر روی دیوار نصب می شود و در بالای کاسه روشویی قرار می گیرد.

بیشترین متریال استفاده شده در ساختار شیرهای روشویی از جنس فلزی و برنجی می باشد که در تنوع رنگ گسترده مانند کروم،سفید، مشکی، سفید طلایی، و... طراحی و تولید می شوند. استفاده از متریال باکیفیت و مرغوب در ساختار بهترین شیرآلات ایرانی، از زنگ زدگی و فرسایش این محصول جلوگیری می کند. به همین دلیل امروزه بسیاری از تولید کنندگان به منظور افزایش مقاومت و دوام شیرهای روشویی از آلیاژ برنج در فرآیند ساخت این محصولات استفاده می کنند. استفاده از متریال با کیفیت در بدنه شیر روشویی از پوسیدگی و فرسودگی شیر در اثر مجاورت با آب جلوگیری می کند.

شیر روشویی اهرمی

شیر روشویی اهرمی از انواع رایج شیرآلات روشویی می باشد که امروزه مدل های مختلفی از آن طراحی و برای سینک های روشویی متفاوت به بازار عرضه می شوند. در این محصول، تعیین دما، فشار و برقراری و قطع جریان آب به واسطه یک دسته اهرمی صورت می گیرد. شیرآلات ایرانی با کیفیت اهرمی نسبت به شیرهای کلاسیک از نظر دوام و استحکام، دامنه گسترده قیمت و کارایی آسانی برتری دارند.

شیر روشویی کلاسیک

شیر روشویی کلاسیک از قدیمی ترین انواع شیر روشویی می باشد که به واسطه پیچاندن دستگیره پیچی، جریان آب برقرار و قطع می شود. این مدل شیرآلات امروزه دیگر محبوبیت گذشته را ندارند.

شیر روشویی متحرک

این نوع شیرآلات دارای یک علم متحرک اما کوچکتر از علم ظرفشویی می باشند که امکان چرخش به چپ و راست را فراهم می آورد. معمولا شیر روشویی متحرک نسبت به شیرآلات روشویی رایج ارتفاع بیشتری دارد.

راهنمای خرید شیر روشویی

بهتر است شیر روشویی مورد نظر خود را متناسب با نوع کاسه روشویی، جنس و رنگ آن انتخاب کنید زیرا تناسب بین شیرآلات روشویی و دیگر تجهیزات سرویس بهداشتی اهمیت زیادی دارد و همین جزئیات است که باعث می‌شود فضای سرویس بهداشتی و حمام از تناسب و زیبایی برخوردار شود.

اگر روشویی شما دارای کابینت است و کاسه‌ی روشویی بر روی سطح کابینت قرار دارد پیشنهاد می کنیم از شیر روشویی پایه بلند استفاده کنید. ارتفاع شیر روشویی پایه بلند به نسبت سایر انواع شیر روشویی بالاتر است و ارتفاع دیواره سینک های روشویی کابینتی را پوشش می دهد. اما اگر کاسه روشویی از عمق کافی برخوردار است و شما هم طرفدار شیرهای روشویی کوچک و جمع‌وجور هستید، انواع شیرآلات روشویی پایه کوتاه بهترین انتخاب محسوب می شوند. این محصولات به دلیل طراحی ظریف و متناسب خود گزینه ای عالی برای فضاهایی با دکوراسیون مینیمال می باشند.

نکته دیگری که در هنگام خرید شیر روشویی باید در نظر بگیرید کیفیت و مرغوبیت محصول می باشد. دوام و استحکام دو ویژگی مهم شیر روشویی می باشند. پس تلاش کنید محصول مورد نظر خود را از یک برند معتبر انتخاب کنید که علاوه بر گارانتی دارای خدمات پس از فروش نیز باشد. استاندارد بودن قطعات موجود در ساختار شیر، اصولی بودن اتصالات شیر، دوام و کارایی، ارتفاع و روکش شیر، از دیگر نکات مهم دیگر در خرید شیر روشویی محسوب می شوند.

قیمت شیر روشویی

قیمت این محصول همانند دیگر مدل های شیرآلات سرویس بهداشتی به برند آن و البته متریالی که در ساخت آن استفاده شده بستگی دارد. همچنین قیمت شیر روشویی، بر اساس وزن، آبکاری و طرح شیر روشویی متفاوت است.